Ресторан Кермес

Кермес  е ресторан со долга традиција  кој  датира од 1998 год.
Со својата понуда на вкусни специјалитети на скара, познатиот прилепски ширден  и во секое време свежа риба, незаборавајќи ги специјално избраните вина, се трудиме да ги ги задоволиме сите вкусови.
Во нашиот пријатен амбиент ќе се чуствувате опуштено и далеку од градската врева, во интимна атмосфера ќе уживате во нашите специјалитети. Организираме посебни деловни ручеци и вечери по ваша желба, родендени и други видови на забави.
Повелете ве очекуваме

Повеќе

Рецепт 2

Наскоро повеке

Мени

Мени

Рецепт 1

Наскоро повеке

Посетете не

Ресторан за подготовка и послужување на храна.

РАБОТНО ВРЕМЕ
Пон - Чет - 9:30  - 24:00
Пет - Саб - 9:30 - 1:00
Нед - 9:30  - 16:00

АДРЕСА
ул. Цар Самоил бр.111
(наспроти Могила Прилеп)
Македонија

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
тел.: +389 (048) 410-192
моб: +389 (072) 601-601
mail: info@kermes.com.mk