Ресторан Кермес

Кермес  е ресторан со долга традиција  кој  датира од 1998 год.
Со својата понуда на вкусни специјалитети на скара, познатиот прилепски ширден  и во секое време свежа риба, незаборавајќи ги специјално избраните вина, се трудиме да ги ги задоволиме сите вкусови. Во нашиот пријатен амбиент ќе се чуствувате опуштено и далеку од градската врева, во интимна атмосфера ќе уживате во нашите специјалитети. Организираме посебни деловни ручеци и вечери по ваша желба, родендени и други видови на забави.
Повелете ве очекуваме